Витяг, витяг з реєстру речових прав

На сьогоднішній день нотаріуси наділені правами державних реєстраторів.

Про витяг

З 1 січня 2013 року в Україні запрацював оновлений Державний реєстр речових прав та обтяжень на нерухомість.
Такий Єдиного державного реєстру є уніфікованим, тому що інформація, яка до цього моменту містилася в 4-х різних реєстрах, тепер поміщена в ньому.

Як встановлено законодавством, що регулює дану галузь, для того, щоб зареєструвати речові права або їх обтяження щодо будь-якої нерухомості, необхідно звернеться до органу державної реєстрації прав, які територіально відповідає розміщенню об’єкта нерухомого майна або більшої його частини. Всі подібні заяви реєструються в порядку черговості їх надходження.

Датою і часом державної реєстрації речових прав та їх обтяжень прийнято вважати дату і час реєстрації відповідної заяви в органі державної реєстрації прав.

Разом з такою заявою до органу державної реєстрації потрібно також подати документи, які підтверджують виникнення, переходили припинення відповідних прав, а також документ, що підтверджує оплату всіх послуг з державної реєстрації прав та їх обтяжень.

Будь-яка інформація з державного реєстру речових прав та обтяжень може бути надана у формі витягу, інформаційної довідки або виписки. Витягу з Реєстру після подачі відповідної заяви мають право власники нерухомості, а також уповноважені ними особи (спадкоємці, правонаступники), і крім того особи, в інтересах яких встановлено певні обтяження (або уповноважені ними особи).

Інформаційну довідку з реєстру можуть отримати після письмового запиту суд, органи місцевого самоврядування, органи внутрішніх справ, прокуратури, податкової служби, СБУ і т.д., якщо даний запит виправданий їх службовими повноваженнями і необхідністю.

Виписку з Реєстру може отримати власник або правовласник майна, даний документ буде містити необхідну інформацію про осіб, які отримували відомості про права та обтяження прав стосовно даного об’єкта нерухомості.

Інформацією з Єдиного державного реєстру має право користуватися нотаріуси при здійсненні нотаріальних дій пов’язаних з нерухомістю а також банки при проведенні операцій, пов’язаних з іпотекою

Необхідність отримання витягу з Реєстру про відсутність іпотеки, заборон, будь-яких обтяжень може бути викликана різними причинами. Такий документ може знадобитися, наприклад, в тому випадку, якщо ви продаєте нерухомість, а покупець, володіючи інформацією про те, що нерухомість була в іпотеці, і просить Вас документальне підтвердження того, що іпотека знята.

Для отримання витягу (витяга) потрібно надати свідоцтво права власності на нерухоме майно, витяг про реєстрацію прав власності на нерухоме майно, технічний паспорт, паспорт та ідентифікаційний номер власника, документ, в якому зафіксовано факт іпотеки, накладення заборон і обтяжень.

Точний перелік необхідних документів можна буде дізнатися безпосередньо звернувшись до нотаріуса.

Закрыть меню