Зміна статуту, приведення до чинного законодавства

З середини червня набув чинності закон, який дозволяє спростити процес реєстрації юридичних осіб. За задумом влади, це повинно було значно спростити процес здійснення діяльності. Але що ж вийшло на практиці?

Чи не вказується місце розташування підприємства

Це означає, що позначати в документах конкретну адресу тепер не обов’язково. Плюсом є те, що організація не буде змушена платити додаткові мита в разі, якщо орендодавець вирішить не продовжувати договір найму приміщення. До того ж зникає необхідність сповіщати всі контролюючі органи при переїзді. Мінус полягає в необхідності реєстрації даної інформації в ЄДР, та й багато банків відмовляють в обслуговуванні при відсутньої графі адреси.

Немає потреби вказувати учасників і їх кількість

Суперечливий пункт, що викликає безліч питань. Адже регулювати внутрішні взаємини без вказівки людей або організацій неможливо. Однак за бажанням цей пункт можна включити добровільно.

Однак змінена схема виключення зі складу

Тепер будь-яка зміна в вигляді виключення зі складу співзасновників проводиться по букві закону і через суд. З одного боку, рішення дозволить позбутися від неправомірного позбавлення права перебувати в раді. Однак фактично це лише погіршить становище, так як довести недієздатність або безвідповідальність людини буде досить складно. До того ж судова система буде перевантажена заявками.

Чи не позначається розмір початкового капіталу

Це не означає, що його зміна не потрібно буде реєструвати, однак пункт явно звільняє від необхідності вносити гроші або цінності в загальну скарбницю протягом першого року. Це означає, що і виключити співзасновника, який не виконав фінансові зобов’язання, буде не можна. Для якихось певних видів підприємств це досить зручно, але багато хто все ж наполягають на добровільному включенні даного пункту.

Врегульовано пункт з приводу внесення нематеріальної фінансової бази

Вельми корисний пункт, який здатний вирішити багато суперечки. Справа в тому, що в попередній редакції закону був упущений момент об’єктивної оцінки. Найчастіше у співзасновників виникало безліч суперечок і розбіжностей з приводу фактичної вартості, наприклад, нерухомості. Зараз новий закон дозволить більш чітко позначати межі кожного співзасновника, розподіляти фінансові кошти і оцінювати матеріальні цінності більш неупереджено.

Введення нових способів проведення зборів

З одного боку, це спростило існуючу схему і дозволило більш лояльно ставитися до кожного співзасновнику. З іншого боку тепер процес має більш вільну схему, тому виключити учасника зі складу буде досить складно.

Встановлено поняття про дивіденди

Фактично поняття вже давно використовується, проте в новому законі має більш чітку схему виплат і визначення її розміру для кожного окремого учасника.

Покращено і зафіксований порядок укладення угод від юридичної особи

Нововведення помітно спростить завдання оформлення різних угод, де одна зі сторін надана юридичною особою. Зручна схема створить шаблон, за яким можливо діяти без будь-яких труднощів.

Довіреність стала безвідкличної

Вкрай вигідний і зручний крок, прийнятий Верховною Радою. Завдяки йому, службовець в організації людина зможе використовувати певний вид довіреності на протязі всього терміну служби. Наприклад, зараз секретар зобов’язаний виконувати дії по папері, яка вимагає щорічного поновлення. А нова редакція виключить необхідність повторно оформляти нотаріальне завірення у фахівця. Зручний в усіх відношеннях крок.

З'явилася можливість створити наглядову раду

Це контролюючий орган всередині юридичної особи. Його створення вимагатиме додаткового часу кожного обраного учасника. Однак тепер з’явилася можливість самостійного контролю організації. Деякі вважають подібний крок зайвим, але через можливість добровільного створення його можна не створювати при відсутності необхідності.

Якщо ж говорити про загальні видимих ​​змінах, то в першу чергу помітно зменшився обсяг статутного документа. Якщо раніше кількість сторінок досягало 18 або навіть 20, то тепер він являє собою тонкий документ в чотири або п’ять сторінок. Звичайно, це спростило процес ознайомлення, однак виключення деяких пунктів унеможливило продуктивної співпраці з деякими організаціями.

Закрыть меню