Засвідчення копій

Нотаріус Тимошенко засвідчує вірність копії (фотокопії) документа і виписки з нього, за умови, що вони не суперечать законові, мають юридичне значення і засвідчення вірності копій (фотокопій), таких документів, не заборонено законом.

Особливості засвідчення копій нотаріусом

Під час процедури запевнення, нотаріус звіряє копію (або виписку з документа) з оригіналом документа, вірність якого він засвідчує.

Вірність копії документа, який був виданий фізичною особою, може бути засвідчена лише в тому випадку, якщо на оригіналі документа справжність підпису фізичної особи засвідчена нотаріусом або уповноваженою посадовою особою (в органах місцевого самоврядування, за місцем роботи, навчання або лікування автора підпису).

Є обмеження за запевненням ряду документів, що засвідчують особу, а також посвідчень депутата, військового квитка, службових посвідчень та інших документів, зняття копій з яких не допускається.

Також, не може бути посвідчена копія додатка до документа, якщо нотаріусу відсутня в оригіналі основна частина цього ж документа.

Нотаріус може засвідчити і вірність копії знятої ні з оригіналу, а з іншого копії документа.
Але тільки в разі, якщо вірність копії-першоджерела свого часу належним чином була засвідчена і була видана тим же самим юридичною особою (організацією), яка видавала і справжній документ.

Копія повинна бути в такому випадку надрукована на бланку юридичної особи, де повинна бути поставлена ​​печатка і зроблено відмітку про те, що оригінальний документ зберігається в справах цієї юридичної особи.

Копія з копії рішення суду може бути засвідчена нотаріусом, якщо на ній є відмітка про те, що дане рішення суду вступило в силу.
Нотаріус також перевірить наявність запису позначки про те, що оригінал судового рішення зберігається в матеріалах судової справи (номер справи також повинен бути вказаний).

Якщо копія документа потрібна для використання на території іншої держави, посвідчення її вірності може бути зроблено тільки після того, як буде легалізований оригінал документа.

Для легалізації документів про освіту досить апостиля — так називається спеціальна форма, яка свідчить, що документ про освіту, отриманий в одній країні, має силу на території іншої.

Документи

Необходимые для заверения копии:

  • Паспорт людини котрий запевняє копію.
  • Реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН).
  • Оригінал документа, копія якого засвідчується.
Закрыть меню