Довіреність на вивіз дитини за кордон

Перше, що необхідно відзначити - з юридичної точки зору такої довіреності як довіреність на вивезення дитини за кордон у природі не існує. Є поняття заяви-дозволу-згоди від батьків, підписи під яким запевняє нотаріус.

Загальна інформація

Довіреності видаються на вчинення юридично значущих дій або на розпорядження рухомим або нерухомим майном у випадках, коли одна особа доручає іншій виконати будь-які дії.
Дитина не є майном (рухомим або нерухомим), а виїзд дитини за кордон не є юридичною дією.

Проте, елемент довіри в цьому нотаріальну дію (див. Нижче) присутній — батько (або обоє батьків), які не супроводжують дитину при виїзді за кордон дають згоду / дозвіл на те, щоб другий з батьків або третя особа мав право супроводжувати неповнолітнього при закордонній поїздці.

У нотаріальній практиці цю нотаріальну дію називається засвідченням підпису під заявою суть якого в тому, що той з батьків, який не супроводжує дитину або обоє батьків, якщо дитина виїжджає за кордон самостійно, ставлять свої підписи під заявою, в якому вказується що вони дають згоду на поїздку неповнолітнього або з іншим батьком, або в супроводі третьої особи.

Зразок заяви (доручення).

Зустрічаються проблеми

Один з батьків не заперечує проти виїзду дитини, але знаходиться далеко

Найчастіше один з батьків може перебувати або за кордоном, або в службовому відрядженні.
У цьому випадку досить звернутися до нотаріуса в тій місцевості, де знаходиться відсутній батько, щоб оформити таку заяву-доручення і переслати його поштою того з батьків, хто їде з дитиною.

Батьки хотіли б оформити довіреність на тривалий термін

Згідно із законом дана заява оформляється на одну поїздку, проте, існують можливості розглянути варіанти серії поїздок пов’язаних з необхідністю лікування, участі в спортивних та інших заходах.

Один з батьків проти оформлення довіреності на виїзд

У цьому випадку існує тільки одна можливість — отримання дозволу на виїзд через рішення суду. При наявності вагомих підстав, суд виносить рішення, яке дозволяє вивезти дитину за кордон без згоди другого з батьків.

Місцезнаходження одного з батьків невідоме

Для вирішення цього завдання також необхідно подавати позов до суду або для визнання батька померлим або для визнання безвісно відсутнім.

Довіреність на виїзд дитини не знадобиться:

  1. якщо батько іноземець
  2. якщо батько — одинак
  3. якщо є відповідне рішення суду

Документи для виїзду дитини за кордон

  1. свідоцтво про народження дитини

  2. паспорт одного з батьків

  3. ІПН

Завдання нотаріуса:

Переконатися в тому, що це дійсно батьки дитини грамотно скласти заяву, щоб дитину пропустила прикордонна служба. Якщо обоє батьків не заперечують, то ніяких особливих проблем з оформленням дозволу на виїзд дитини за кордон не існує.

Закрыть меню