Договір даруваня нежитлового приміщення

Договір дарування нежитлового приміщення - це угода про безоплатну передачу об'єкта нежитлової нерухомості або може бути тільки її частини у власність іншої особи. З моменту оформлення документа приміщення переходить в руки нового власника.

Про договір

Договір дарування нежитлового приміщення, один з видів договорів дарування і успадковує основні умови і правила укладання такого роду договорів, хоча має свої особливості.

Договір дарування нежитлового приміщення — це угода про безоплатну передачу об’єкта нежитлової нерухомості або може бути тільки її частини у власність іншої особи. З моменту оформлення документа приміщення переходить в руки нового власника.

Приміщення — це частина будівлі або ж споруди, яке призначене для певних цілей і яка обмежена будівельними конструкціями. До нежитловим приміщенням можна віднести за визначенням виробничі приміщення, а також будівлі адміністративного, соціального, освітнього призначення. До них також відносяться торговельні та культурні споруди, одним словом такі, які за своєю конструкцією та призначенням не призначені для проживання громадян.

Тому якщо Ви хочете самі подарувати або бажаєте отримати в подарунок офіс, склад, торгівельний павільйон, то договір, який полягає в даруванні на безоплатній основі нежитлового приміщення — це саме той документ, який Вам потрібен.

Особливості оформлення договору дарування, дарчим на нежитлове приміщення.

Необхідно враховувати при складанні договору, що ця угода повністю безоплатна. І якщо Вами подаровано нежитлове приміщення, то воно відійде від вас безповоротно і вимагати за свій дар матеріальної компенсації або моральної вигоди незаконно.

Цивільний кодекс вимагає, щоб договір існував в письмовій формі з обов’язковою участю нотаріуса. Якщо нежитлове приміщення перебуває у власності кількох власників, то нотаріус посвідчує договір дарування відповідно до іншими правовими документами.

Державна реєстрація переходу прав власності.

Перехід прав на власність новому власника обов’язково повинен бути зареєстрований державному реєстрі, що можна зробити відразу ж у нотаріуса.

Учасниками договору дарування є як той громадянин, що дарує, так і обдаровуваний. В ролі того, хто дарує може виступати безпосередньо власник нежилого приміщення, а також його довірена особа, яка має оформлену у нотаріуса довіреність на повноваження для оформлення угоди.

Що стосується учасників договору дарування, то це можуть бути не тільки фізичні, але і юридичні особи, крім того, договір дарування може укладатися між приватними підприємцями.

Цивільним кодексом обмежується коло таких осіб.

Оформляти договір дарування за законом не можуть співробітники медичних, освітніх та інших соціальних установ і організацій, які під час укладення договору надають соціальні послуги.

Не можуть оформляти договір дарування нежитлового приміщення ті особи, які займають державні посади, а також службовці банку.

Цивільний кодекс обмежує в можливостях дарування нежитлового об’єкта нерухомості від імені неповнолітніх та недієздатних на момент укладення договору осіб. Такого роду угоду також не мають права зробити комерційні організації.

Щоб правильно оформити договір дарування нежитлового приміщення необхідно орієнтуватися на цивільний кодекс, в якому передбачає передбачений ряд особливостей.

Наприклад, якщо потенційно подароване приміщення на момент дарування перебуває у власності не одного власника, а декількох, то для законності договору дарування (дарчим) потрібна письмова згода всіх співвласників.

Якщо дарувальник не має часу або можливості, щоб зайнятися оформленням договору, він може оформити у нотаріуса довіреність на свого представника і далі він буде вести справу про дарування.

У оформленої у нотаріуса доручення на представника потрібно вказати, кому дарують об’єкт і обов’язково предмет дарування. Якщо в довіреності це не вказано, то угода буде визнана незаконною. Також в самому договорі потрібно прописати дані про довіреності, тобто її номер, дату і ким вона видана.

Щоб правильно оформити договір дарування нежитлового приміщення і він був законним, необхідно відповідність ряду вимог.
Основна умова договору полягає в тому, що дарувальник безоплатно передає обдаровуваному нежитлове приміщення. Разом з цим в тексті договору зазначаються всі характеристики приміщення. До них відносяться адреса розташування подарованого об’єкта, яку площу він займає, повний опис всіх його комунікацій, скільки він займає кімнат і тому подібна інформація.

Перед укладенням договору дарування, нотаріус переконається в його вірності і законності, а також, пояснить сторонам юридичну суть завіряється документа.

Закрыть меню