Договір дарування автомобіля

У випадках, коли автомобіль, або інший транспортний засіб, передаються в дар від одного родича до іншого, нотаріальне завірення такої процедури не є обов'язковим.

Про договір

У випадках, коли автомобіль, або інший транспортний засіб, передаються в дар від одного родича до іншого, нотаріальне завірення такої процедури не є обов’язковим. Проте, подальше використання та експлуатація транспортного засобу можуть супроводжуватися проблемами якщо передача автомобіля в дар (навіть між родичами) була зафіксована договором дарування, завіреним у нотаріуса.

У разі дарування авто людині яка не є родичем, оформлення такого акта через договір дарування тим більше є обов’язковим.

Також необхідно пам’ятати, що на договір дарування транспортного засобу поширюються вимоги пред’являються до всіх договорів дарування, а саме — безоплатність (безкоштовно) і безумовність (передача в дар не повинна супроводжуватися будь-якими умовами).

Документи

Документи для посвідчення договору дарування транспортного засобу.

 1. свідоцтво про реєстрацію автомобіля або технічний паспорт
 2. акт оцінки вартості автомобіля;
 3. в разі дарування неповнолітньому — дозвіл органу опіки та піклування (для оформлення набуття на ім’я неповнолітнього, малолітнього) майна, свідоцтво про народження, обов’язкову присутність батьків (опікунів) з паспортами і ідентифікаційними номерами.

Для фізичної особи:

 1. паспорти та ідентифікаційні номери сторін (якщо представник сторони діє за дорученням, то він подає нотаріально посвідчену довіреність, свої паспорт, ідентифікаційний номер);
 2. заяву про згоду на дарування майна від дружини (чоловіка) Дарувальника, справжність підпису нотаріально завірена;
 3. свідоцтво про шлюб;

Для юридичної особи, додатково:

 1. установчих документів юридичної особи (статут, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців);
 2. паспорт, ідентифікаційний номер представника, який діє від імені юридичної особи, документ підтверджує повноваження представника (якщо діє керівник юридичної особи — протокол про призначення на посаду керівника, якщо діє представник
 3. нотаріально засвідчене доручення);
 4. протокол зборів засновників з рішенням на Дарина або придбання в дар майна;
 5. друк (при наявності);
Закрыть меню