Договір дарування будинку або його частини

В оформленні дарчої на будинок, за допомогою посвідчення договору дарування, обов'язково присутній ознака всіх угод пов'язаних з даруванням - безумовність і безкоштовність.

Особливості оформлення договору дарування на будинок.

В оформленні дарчої на будинок, за допомогою посвідчення договору дарування, обов’язково присутній ознака всіх угод пов’язаних з даруванням — безумовність і безкоштовність.

Іншими словами, договір дарування будинку не може передбачати отримання замість подарунка будь-якого грошового або іншого винагороди, а також, виставлення умов для передачі житлового будинку в дар. Недотримання цього принципу безпосередньо веде до визнання такого документа юридично нікчемним, і як наслідок, може призвести або до безповоротної втрати нерухомості, або до необхідності виплати повної вартості нерухомості.

Безумовно, ще при складанні або аналізі договору дарування, досвідчений нотаріус не пропустить і не допустить можливості виникнення подібної проблеми, але обидві сторони угоди (дарувальник і обдаровуваний) повинні про це знати заздалегідь.

Як тільки договір оформлений, підписаний і зареєстрований, дарувальник втрачає права на розпорядження цим нерухомим майном. Відповідно, якщо хтось розраховував натомість за подаровану нерухомість отримати будь-які вигоди, повинен подумати про укладення інших видів договорів.

Будь-який будинок розташовується на земельній ділянці, відповідно подарувати будинок не визначивши статус ділянки неможливо. Звертаючись до нотаріуса ви отримаєте вичерпну відповідь про можливості та способи.

Сума витрат з оформлення дарчої залежить від ступеня споріднення дарувальника і обдаровуваного.

З 2016 нотаріус самостійно виробляє внесення даних і реєстрацію права власності нового власника в реєстрі речових прав. Відповідно, звертаючись до нотаріуса, ви отримуєте весь комплекс дій необхідних для передачі або отримання житлового будинку в дар.

Власник будинку може подарувати НЕ цілий будинок, а тільки його частину.

Будинок, подарований одному з подружжя не може вважатися спільно нажитий власністю, відповідно інший чоловік не має право на нього претендувати.

Документи

Для посвідчення договору дарування будинку, домоволодіння або його частини необхідно надати:

 1. документ, який підтверджує право власності на будинок, який зареєстрований в БТІ, якщо право власності придбано до 2013 р .;
 2. технічний паспорт (технічний паспорт надається у разі якщо він є невід’ємною частиною правовстановлюючого документа);
 3. витяг з Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно, якщо право власності придбано в період з 2013 року до 2016 року.
 4. довідку про склад сім’ї з житлово-експлуатаційної організації, квартального комітету або іншого уповноваженого органу з питань реєстрації місця проживання (Форма №3);
 5. в тому випадку, коли неповнолітній, малолітній є співвласником нерухомого майна або нерухомість буде даріться на його ім’я або неповнолітній, малолітній зареєстрований за адресою нерухомого майна, що дарується потрібен дозвіл органу опіки та піклування (для оформлення дарування на ім’я неповнолітнього, малолітнього); свідоцтво про народження неповнолітнього, малолітнього; обов’язкову присутність батьків з паспортами і ідентифікаційними номерами;
 6. оцінка вартості будинку.
 7. документ, який підтверджує право власності на земельну ділянку (із зазначенням кадастрового номера), якщо земельна ділянка не приватизована: довідка про присвоєння кадастрового номера із зазначенням розміру земельної ділянки на якій розташований будинок.

Для фізичної особи:

 1. паспорти та ідентифікаційні номери сторін (якщо представник сторони діє за дорученням, то він подає нотаріально посвідчену довіреність, свої паспорт, ідентифікаційний номер);
 2. заяву про згоду на дарування майна від дружини (чоловіка) Дарувальника, справжність підпису нотаріально завірена;
 3. свідоцтво про шлюб;

Для юридичної особи додатково:

 1. установчих документів юридичної особи (статут, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців);
 2. паспорт, ідентифікаційний номер представника, який діє від імені юридичної особи, документ підтверджує повноваження представника (якщо діє керівник юридичної особи — протокол про призначення на посаду керівника, якщо діє представник — нотаріально засвідчене доручення);
 3. протокол зборів засновників з рішенням на дарування або придбання в дар майна;
 4. друк (при наявності);

Нотаріальні гарантії

Звертаючись до нотаріуса Тимошенко Надія для оформлення та засвідчення договору дарування будинку ви можете бути впевнені в тому що:

 1. нотаріус перевірить документи і права власності
 2. наявність обтяжень і можливість знаходження під арештом
 3. нотаріус ретельно проаналізує текст договору
 4. попередить можливі ризики
 5. підготує проект документа, який буде мати юридичну значимість і не суперечити законодавству
 6. в найкоротші терміни зробить завірення і реєстрацію в державному реєстрі
Закрыть меню