Договір дарування земельної ділянки

Найбільш часто передача землі через договір дарування відбувається між близькими родичами. Це найдешевший варіант, так як подарунок між родичами першого ступеня споріднення не обкладається податком.

Про договір

Дарчий на землю, яка юридично оформляється через договір дарування земельної ділянки або його частини, має ті ж ознаки що і всі договори дарування — безоплатність. Іншими словами, ніякі форми винагороди за передачу земельної ділянки не передбачено.

На що звернути увагу!

1) В результаті підписання договору, право власності відразу ж переходить одаряемому. Якщо ви дарувальник і розраховували на якісь дії або бездіяльність з боку одарямого, то знайте, з моменту підписання договору він може робити з подарованої вами землею все, що вважатиме за потрібне.

2) Підписання договору дарування передбачає присутність у нотаріуса обох сторін (дарувальника і обдаровуваного). Нотаріус роз’яснює сторонам їх права, обов’язки і переконується в розумінні тих дій, які вони здійснюють ставлячи підписи під договором.

Крім того, тепер одночасно з підписанням договору дарування, нотаріус вносить інформацію про нового власника до реєстру, що позбавляє від необхідності займатися цим самостійно або наймати посередників.

Документи

Для посвідчення договору дарування земельної ділянки:

 1. документ, який підтверджує право власності на земельну ділянку;
 2. витяг з Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно, якщо право власності придбано в період з 2013 року до 2016 року.
  в тому випадку, коли неповнолітній, малолітній є співвласником нерухомого майна або нерухомість буде даріться на його ім’я або неповнолітній, малолітній зареєстрований за адресою нерухомого майна, яке дарітсяпотребуется дозвіл органу опіки та піклування (для оформлення дарування на ім’я неповнолітнього, малолітнього);
 3. свідоцтво про народження неповнолітнього, малолітнього;
 4. обов’язкову присутність батьків з паспортами і ідентифікаційними номерами;
 5. оцінка вартості земельної ділянки;
  нормативна оцінка земельної ділянки;
 6. витяг з державного земельного кадастру з даними про відсутність обмежень;
 7. довідка про відсутність будівель.

Для фізичної особи:

 1. паспорти та ідентифікаційні номери сторін (якщо представник сторони діє за дорученням, то він подає нотаріально посвідчену довіреність, свої паспорт, ідентифікаційний номер);
 2. заяву про згоду на дарування майна від дружини (чоловіка) Дарувальника, справжність підпису нотаріально завірена;
 3. свідоцтво про шлюб;

Для юридичної особи, додатково:

 1. установчих документів юридичної особи (статут, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців);
 2. паспорт, ідентифікаційний номер представника, який діє від імені юридичної особи, документ підтверджує повноваження представника (якщо діє керівник юридичної особи — протокол про призначення на посаду керівника, якщо діє представник — нотаріально засвідчене доручення);
 3. протокол зборів засновників з рішенням на Дарина або придбання в дар майна;
 4. друк (при наявності);
Закрыть меню