Договір куплі-продажу автомобіля

Купівля або продаж автомобіля з оформленням відповідного договору купівлі-продажу без участі нотаріуса або юриста, найбільш поширене явище серед всіх договорів купівлі-продажу. І якщо купити або продати квартиру, житловий будинок, земельну ділянку і т.д. без оформлення договору купівлі-продажу не можна, то автомобіль - можна.

Про договір

Найпоширенішим способом «прихованої» покупки авто є оформлення генеральної довіреності, але мало хто замислюється над тим, що користуючись автомобілем за дорученням, ви не є реальним власником автомобіля — право власності належить іншій особі.
Крім того, потрібно розуміти, що справжній власник автомобіля може скасувати довіреність в будь-який момент.

Виходячи з нотаріального досвіду укладання угод з купівлі-продажу авто, можна помітити, що покупці і продавці діляться на дві категорії.

1-я, ті для кого купівля-продаж автомобіля «технологічний» елемент їхнього бізнесу. Наприклад, автосалони, особи або компанії займаються перегонкою, перепродажем і відновленням авто. Їх головне завдання швидко здійснити операцію, як можна швидше позбутися від машини, щоб зайнятися таким автомобілем.

2-я, ті для кого автомобіль розкіш і засіб пересування, і ті для кого авто засіб існування. Іншими словами ті, хто буде використовувати автомобіль довго і хоче бути впевненим у цьому активі.

Переваги нотаріального оформлення купівлі-продажу авто

1) Можливість перевірки автомобіля на предмет:
— чи не мають місце обтяження або обмеження для угоди
— чи не є автомобіль предметом застави
— чи не є автомобіль кредитним
— чи не знаходиться під арештом
— і т.д.

2) В разі порушень, проблем і недобросовісності з боку продавця (підробка номера, кузова, аварійне авто, накрутка пробігу …) тільки наявність договору купівлі-продажу автомобіля, завіреного у нотаріуса, дозволить розірвати договір і повернути свої гроші.

Документи

Для посвідчення договору купівлі-продажу автомобіля нотаріусу необхідно надати:

 • свідоцтво про реєстрацію автомобіля або технічний паспорт
  незалежна експертна оцінка вартості автомобіля;
 • дозвіл органу опіки та піклування (для оформлення відчуження або придбання від імені, на ім’я неповнолітнього, малолітнього) свідоцтво про народження;
 • обов’язкову присутність батьків (опікунів) з паспортами і ідентифікаційними номерами;

Для фізичної особи:

 1. паспорти та ідентифікаційні номери сторін (якщо представник сторони діє за дорученням, то він подає нотаріально посвідчену довіреність, свої паспорт, ідентифікаційний номер);
 2. заяву про згоду на відчуження (придбання) майна від дружини (чоловіка), справжність підпису нотаріально завірена;
 3. свідоцтво про шлюб;

Для юридичної особи додатково:

 1. установчих документів юридичної особи (статут, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців);
 2. паспорт, ідентифікаційний номер представника, який діє від імені юридичної особи, документ підтверджує повноваження представника (якщо діє керівник юридичної особи — протокол про призначення на посаду керівника, якщо діє представник — нотаріально засвідчене доручення);
 3. протокол зборів засновників з рішенням на відчуження або придбання майна;
 4. друк (при наявності);
Закрыть меню