Договір купівлі-продажу гаражу

Гараж є необхідною покупкою при наявності автомобіля. Особливим попитом гаражі користуються в містах і мегаполісах. Незважаючи на те, що гараж не призначений для проживання в ньому, він також вважається нерухомістю, і відповідно, при купівлі-продажі гаража на нього поширюються загальні правила укладення договорів купівлі-продажу.

Наявність документа, що підтверджує право власності на гараж

Для успішної купівлі-продажу гаража продавцю необхідно мати при собі документ, що підтверджує право власності на гараж. Якщо покупець зіткнувся з відсутністю даного документа у власника нерухомості, в такому випадку таку угоду можна вважати шахрайством.

Небезпека усних домовленостей

Покупцеві не варто вестися на пропозиції нелегальних угод, які не вимагають документного забезпечення. Подібного роду угоди зустрічаються часто, особливо якщо це стосується дворових гаражів. Однак варто враховувати, що при укладенні усного договору з продавцем, покупець не отримає ніяких гарантій, що в подальшому цей гараж він може втратити.

Може виявитися, що давно існує припис знести гараж або що подібні усні домовленості власник уклав з іншим (іншими) покупцями і тепер право на користування своїм гаражем доведеться доводити силою або в суді.

Обов'язкова реєстрація права власності

Гараж обов’язково повинен бути зареєстрований в державному реєстрі. Часто покупці не звертають на це увагу, і даремно. Хоч покупка гаража і не обтяжена великою кількістю документів, але реєстрація в держреєстрі застрахує потенційного власника від багатьох проблем, наприклад проблем з законом.

Земельна ділянка під гаражем

Ідеальним варіантом буде, якщо покупець придбає гараж разом із земельною ділянкою. Найчастіше земельні ділянки здають в оренду на кілька років. Однак можна домогтися повного викупу ділянки або отримати документ на вічне користування.

Правила оформлення покупки нерухомості:

  • У базовому варіанті Продавець повинен надати повний пакет документів на володіння гаражем разом з дозволом чоловіка, дружини і / або співвласників на купівлю-продаж.
  • Наступний етап, це укладення договору купівлі-продажу, як говорилося вище краще, якщо він буде завірений нотаріально, тим більше що при засвідченні нотаріус перевіряє всі документи.
  • Оплата покупки.
  • Подача документів на встановлення права власності за покупцем.
  • Оформляється тим же нотаріусом, який запевнив угоду.

У зв’язку зі зростанням кількості автомобілів, купівлі-продаж гаража вважається найбільш затребуваною і найбільш спрощеної процедурою на ринку нерухомості. Однак такі угоди пов’язані з деякими ризиками, якщо за справу береться дилетант. Тому якщо клієнт не володіє потрібним досвідом і знаннями, то краще звернутися за допомогою до нотаріуса, який зможе переконатися в прозорості угоди і допомогти в оформленні потрібних документів при оформленні покупки гаража.

Закрыть меню