Договір куплі-продажу квартири

Оформлення договору купівлі-продажу квартири - одна з найпоширеніших угод з нерухомістю за посвідченням яких звертаються до нотаріуса.

Про договір

Купівля квартири у власність — щасливий, але в той же час і відповідальний момент. Щоб не затьмарити в наслідок ця подія непотрібними проблемами або навіть фінансовими втратами, краще відразу підійти до оформлення угоди вельми серйозно. На що в цьому випадку в першу чергу варто звернути увагу? Виділимо основні моменти, необхідні для забезпечення правильності та дійсності угоди.

Законодавство вимагає дотримання письмової форми при укладенні сторонами договору про придбання або відчуження об’єкта нерухомості, зокрема — квартири. Щодо договору купівлі-продажу квартири, його зміст має відповідати нормам, які регламентують основні правила складання договорів і враховувати нюанси, що стосуються угод з нерухомістю.

Основні вимоги: вказівка ​​місця, дати, сторін договору, його предмета (точної назви об’єкта купівлі-продажу із зазначенням повних даних), вартості об’єкта, зобов’язань і термінів сплати суми. Укладення договору засвідчується підписами сторін або їх уповноваженими представниками.

Сторони можуть укласти договір через представників. Повноваження представника на укладення угоди підтверджуються довіреністю. Повноваження законного представника (наприклад, недієздатного громадянина) повинні бути також підтверджені документально.

Купівля-продаж будь-якого нерухомого майна, в тому числі квартири, може відбуватися в один або два етапи. У першому випадку сторони відразу укладають безпосередньо договір купівлі-продажу, а в другому — йому передує попередній договір, його ще називають договір про намір. Яким шляхом прийти до укладення угоди, сторони вирішують самостійно.

Завершальним кроком оформлення угоди буде її реєстрація в уповноваженому органі реєстраційної служби. Ця умова обов’язково, так як згідно з вимогами чинного законодавства договору, пов’язані з придбанням або відчуженням об’єкта нерухомості, вважаються укладеними тільки після їх державної реєстрації в уповноваженому органі.
На радість сторін угод, тепер державною реєстрацією прав на нерухоме майно займаються і приватні нотаріуси. Так що одночасно з укладенням договору купівлі-продажу, у нотаріуса можна буде зробити реєстраційні процедури.

Дотримання перерахованих основних вимог при здійсненні операції і її оформленні, вбереже вас від можливості визнання частини положень або договору в цілому договору недійсним.

Шлях продавця квартири і її покупця дуже різний. Одному хочеться якомога дорожче продати, інакше дешевше купити. Але коли компромісу досягнуто, передача квартири, права на нерухомість, відбувається виключно в рамках правового поля, а саме, шляхом оформлення договору купівлі-продажу з його подальшим нотаріальним посвідченням і внесенням в реєстр.

Ми проконсультували, проаналізували, запевнили і зареєстрували досить велика кількість договорів купівлі-продажу нерухомості, щоб стверджувати, що незалежно від того, хто звернеться до нотаріуса, покупець або продавець, кожен з вас може розраховувати на професійне оформлення купівлі-продажу квартири з державною юридичною гарантією договору, який завірить нотаріус.

Проблемні моменти які супроводжують купівлю-продаж квартири

 1. Відсутність юридично коректних і значущих правовстановлюючих документів, що підтверджують права продавця на продавану їм квартиру.
 2. Відсутність технічного паспорта, якщо проводилася перепланування не відображена в документах.
 3. Квартира під арештом або іншими обтяженнями.
 4. Відсутність згоди чоловіка або дружини, якщо квартира є спільною власністю.
 5. Наявність заборгованостей по оплаті послуг ЖКГ.
 6. Чи не приватизована квартира.
 7. Відсутність дозволу органів опіки і піклування якщо присутній неповнолітній.

Ці та інші обставини можуть бути перешкодою при оформленні купівлі-продажу квартири.

Як скласти договір купівлі-продажу квартири

В першу чергу звернутися до нотаріуса, який проаналізує обставини купівлі-продажу і документи необхідні для здійснення угоди.

Серед документів, які важливо надати нотаріусу перед тим, як скласти договір купівлі-продажу квартири, є наступні:

 1. паспорта та податкові номери продає і купує сторін;
 2. правовстановлюючий документ про право володіння майном;
 3. технічний паспорт, якщо мова йде про купівлю-продаж житлової або нежитлової нерухомості;
 4. довідку про склад сім’ї (можливо знадобиться окремий запит нотаріуса);
 5. оцінку експертами ринкової вартості майна;
 6. відповідні заяви співвласників майна.

Юридичні особи крім інших надають також статутні документи і протоколи зборів засновників (або виписки з них) з рішенням на відчуження або придбання майна. Нотаріус також може запросити інші документи для реєстрації договору купівлі-продажу.

Оформлення договору купівлі-продажу квартири крім усього іншого передбачає обов’язкову виписку з квартири, що відчужується колишнього власника, а також інших осіб, які були в ній прописані, і приватний нотаріус строго контролює дотримання цього пункту.

Реєстрація договору купівлі-продажу квартири

Державна реєстрація права власності на квартиру раніше проводилася виключно державними реєстраторами та фірмами-посередниками. З 2016 нотаріуси наділені правами державних реєстраторів.

Зокрема нотаріус Тимошенко Надія є нотаріусом, який наділений функціями і правами державного реєстратора.

Це в свою чергу означає істотне скорочення матеріальних і тимчасових витрат на повний цикл оформлення угоди з купівлі-проджае квартири, так як тепер усі послуги можна отримати в одному офісі — нотаріальній конторі.

Скільки коштує договір купівлі-продажу квартири

Одним з головних аспектів, який цікавить боку перед оформленням угоди, є питання: скільки коштує договір купівлі-продажу квартири і яка сторона несе відповідальність за оплату послуг нотаріуса?

Вартість договору купівлі-продажу квартири складається з:

 1. внесків до Пенсійного фонду;
 2. сплати певних Податкових кодексом ставок податків;
 3. оплати послуг нотаріуса, які тепер також і включають в себе послуги держреєстрації, ціна вартість яких потрібно уточнювати перед здійсненням операції.

Документи

— документ, який підтверджує право власності на квартиру, який зареєстрований в БТІ, якщо право власності придбано до 2013 року;
— технічний паспорт (технічний паспорт надається у разі, якщо він є невід’ємною частиною правовстановлюючого документа);
— витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, якщо право власності придбано в період з 2013 року до 2016 року.
— довідку про склад сім’ї житлово-експлуатаційної організації, квартального комітету або іншого уповноваженого органу з питань реєстрації місця проживання (Форма №3);
— в тому випадку, коли неповнолітній, малолітній є співвласником нерухомого майна або нерухомість буде купуватися на його ім’я, або неповнолітній, малолітньої зареєстровані за відповідною адресою нерухомого майна, яке відчужується надається дозвіл органу опіки та піклування (для оформлення відчуження або малолітнього; обов’язкову присутність батьків з паспортами і ідентифікаційними номерами;
— заяви співвласників про відмову від першочергового права на купівлю частини квартири;
— незалежна експертна оцінка вартості квартири для цілей оподаткування.

Закрыть меню