Договір обміну

Договір обміну - це вид цивільно-правових документів, який є двостороннім, згідно з ним одна сторона зобов'язується передати певну річ іншій стороні в обмін на іншу річ.

Про договір обміну

Процедури обміну одних речей на інші існують в нашому суспільстві дуже давно, можна сказати, ще до того, як виникли і сформувалися в сучасному своєму прояві фінансова і правова системи. Іноді виникають ситуації, в яких для проведення обміну потрібно укласти договір міни, або як його ще називають, договір бартеру.

Договір міни чимось схожий на договір купівлі-продажу. Головна відмінність полягає в тому, що при оформленні договору купівлі-продажу за майно, яке передається покупцеві, повертається виключно грошовий еквівалент. У разі ж укладення договору міни, натомість переданих речей можна отримати також іншу річ, певні роботи або послуги. Якщо проводиться обмін речей різної вартості, та сторона, яка отримує товар більшої вартості, може повернути іншій стороні різницю в грошовому еквіваленті. У такій ситуації договір міни не переростає в договір купівлі-продажу.

Особливості оформлення договору обміну

Договір міни може носити як споживчий, загальногромадянський характер (між громадянами, некомерційними організаціями), так і комерційним (між підприємцями). Це залежить від призначення предмета договору.

Після того, як договір міни підписаний, то майно, яке є предметом договору, практично відразу переходить до нового власника. Це зазвичай відбувається після того, як обидві сторони виконають всі умови, прописані в документі, тобто обміняються товарами, виконають зазначені послуги або роботу, зроблять грошову доплату в разі різної вартості предметів обміну.

Сторонами також можуть бути прописані в документі особливі правила використання майна, наприклад, віддалити час отримання майна однієї зі сторін, вказавши певні умови отримання предмета обміну.

Чинне законодавство не передбачає будь-яких особливих умов до форми укладення даного договору. Через схожість цього документа з договором купівлі-продажу, можна припустити, що форма укладення цих двох видів договорів може бути схожою.

В кожному окремому випадку для складання договору міни краще консультуватися з кваліфікованим нотаріусом.

Закрыть меню