Зміна директора, керівника

Найчастіше, після того як юридична особа зареєстрована, на підприємстві виникає необхідність зміни керівника.

Порядок зміни керівника

Незалежно від кількості співзасновників, при зміні директора проводиться засідання, на якому складається постанова про подібне рішення, навіть якщо воно буде складатися з однієї людини. В результаті повинен бути виданий наказ про звільнення, в якому буде міститися причина звільнення (або заяву про добровільне залишення поста), а також номер протоколу засідання членів правління. Завіряється документ особою, яка виконує обов’язки керівника.

Цікава деталь полягає в тому, що підприємство не може залишатися без директора. Тому кандидат на пост вибирається заздалегідь, а процес переоформлення виконується за допомогою його підпису. Щоб полегшити процес, можливо оформлення третьої особи, яке буде займатися юридичною стороною питання. Однак зробити це можливо лише за допомогою нотаріуса, який зможе внести необхідні зміни до ЄДР.

Список необхідних документів

 • свідоцтво про державну реєстрацію юридичної одиниці;
 • документи, які можуть засвідчити особу людини, який стає новим директором;
 • по одному примірнику наказів про звільнення та призначення керівників;
 • реєстраційні карти за встановленою формою

Нотаріус зобов’язаний, згідно з чинним законодавством, розглянути і оформити зміну протягом трьох днів, за вирахуванням свят і вихідних.

Завершальний етап

Останній етап можливо здійснити після проведення необхідних процедур державним реєстратором. Після цього новий керівник або його довірена особа має відвідати відділ Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Список документів, які необхідно надати:

 • довідку, отриману в організації до цього;
 • підтвердження сплати державного мита.

Якщо процес здійснюється третім довіреною особою, необхідно додатково надати довіреність.

Податкова служба

Надається запит на отримання нової форми довідки ОПП форми 4, стара при цьому попередньо здається. Процедура вимагає значного часу для оформлення.

Пенсійний фонд

Надається інформація про зміну керівника. При цьому підтвердженням служить спеціальна довідка, яка видається органом статистики за фактом пред’явлення нового статуту юридичної одиниці.

Банк

І рахунок, і банківську карту необхідно також змінити, щоб документально на всіх платіжних документах використовувалося ім’я нового керівника. Для цього необхідно пред’явити в центральне відділення:

 1. оригінал нового статуту підприємства;
 2. протокол (або його нотаріально завірену копію), в якому фіксується збори членів-співзасновників і прийняття рішення про зміну директора;
 3. виписка з Єдиного державного реєстру, де буде вказано новий глава підприємства;
 4. довідка ОПП форми №4, оформлена на нового керівника;
 5. довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;
 6. повідомлення з Пенсійного фонду про те, що організацію сповістили про зміну директора;
 7. оригінал паспорта нового керівника.

Відмінною рисою останнього етапу є те, що особиста присутність нового директора в банку строго необхідно, довірена особа не має права замінити його. Більш того, підпис всіх документів проводиться в присутності нотаріуса, який проводив раніше зміну даних в ЄДР. Це є гарантією правомірності зробленого. Зміна директора є завершеним процесом тільки після здійснення всіх перерахованих дій.

Слід зауважити, що процес зміни керівництва потребують досить багато сил і часу. До того ж часто через високу завантаженість керівника, йому доводиться користуватися допомогою довірених осіб, які мають нотаріально завірений дозвіл на здійснення певних дій. Тому постійний зв’язок з перевіреною нотаріальною конторою буде зовсім не зайвою.

Закрыть меню