Попередній договір

Попереднім є договір, сторони якого зобов'язуються в певний термін укласти договір в майбутньому (основний договір) на умовах, встановлених попереднім договором.

Про даний документ

Попередній договір це документ, визначений господарським кодексом України, домовленість між двома сторонами, яка зобов’язує її учасників підписати основний договір, і жодна зі сторін не має права, згідно із законодавством, ухилитися від зобов’язань цього документа.

Висновок подібного договору між двома сторонами особливо рекомендовано при оформленні угод купівлі-продажу нерухомості, наприклад квартири. Особливо широку практику укладення попередніх договорів використовують всілякі схеми пайової та інвестиційного будівництва, наприклад на етапі покупки квартири в майбутньому будинку, що знаходиться на «стадії котловану».

Даний договір важливий і потрібний у випадках, коли одна зі сторін відмовлятися підписувати основний договір, і в цьому випадку попередній договір стане гарантією того, що не залежно від форс-мажорів відповідача основний договір буде підписаний.

Попередній договір спрощує висновок основного договору між учасниками, оскільки, в ньому вже обговорені проблемні питання та умови які повинні дотримуватися партнери.

До речі, попередній договір може стане в нагоді і в інвестиційних проектах, коли бізнес-партнер обіцяє щось в майбутньому (наприклад, відсотки від прибутку), пропонуючи натомість проінвестувати в його діяльність грошові кошти. Якщо партнер матиме суттєву вигоду від ваших інвестицій і не захоче ділитися з вами, а запропонує просто повернути вкладення без окупності, ви зможете відстояти свої інтереси по даному заходу як законний партнер і акціонер.

Для того щоб оформити даний договір, постанова Кабінету Міністра пропонує нотаріально завірити його і здійснити державну реєстрацію. Цим ви зацементіруете вашу гарантію на майбутнє укладення основного договору.

При посвідченні попереднього договору нотаріус перевіряє право встановлюють документи на майно, з метою встановлення власників (співвласників) нерухомого майна, які за попереднім договором виступатимуть на стороні продавця, а в разі відсутності таких — усіма можливими способами переконатися про права потенційного продавця на майно, тим самим захищаючи права сторін і забезпечуючи прозорість майбутньої угоди основного договору.

Документи для посвідчення попереднього договору:

Фізична особа:
1. паспорт;
2. реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний (податковий) номер).
Юридична особа:
1. Свідоцтво про державну реєстрацію (Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців);
2. Статут (Установчий договір) юридичної особи;
3. Довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЕДГРПОУ);
4. Довідка про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП);
5. Витримка ( «Витяг») з Державної адміністрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
(Видається в районній державній адміністрації у реєстратора);
6. печатку юридичної особи;
протокол (наказ) про призначення на посаду керівника і підтвердження його повноважень
(Нотаріально засвідчене доручення що підтверджує повноваження представника);
7. протокол (рішення) загальних зборів юридичної особи на укладення попереднього договору;
8. паспорт представника юридичної особи;
9. реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний (податковий) номер) представника юридичної особи.


* Згода дружини (чоловіка) на укладання попереднього договору (оформляється нотаріально).

* Дозвіл органу опіки та піклування (для оформлення відчуження від імені неповнолітнього в тому випадку, коли він є співвласником нерухомого майна):

свідоцтво про народження;
згода батьків на відчуження майна (оформлюється нотаріально).

Закрыть меню