Заява про вихід зі складу засновників

Вихід зі складу засновників супроводжується необхідністю оформлення одного або декількох документів (в залежності від обставин виходу)

Про заяву

Вихід зі складу засновників супроводжується необхідністю оформлення одного або декількох документів (в залежності від обставин виходу) — заяви про вихід зі складу засновників, договору про передачу корпоративних прав або через договір купівлі-продажу, або через договір дарування корпоративних прав.

Неоднозначність вибору пов’язана з тим, що в разі подання заяви про вихід зі складу засновників, сама процедура виходу може розглядатися і як купівля-продаж і як дарування корпоративних прав, що тягне за собою певні податкові зобов’язання, які можуть становити відсоток від розміру статутного капіталу.

Незалежно від того яка форма виходу зі складу засновників була обрана, нотаріальне завірення Заяви або Договору є обов’язковим.

Нотаріус проконсультує, який варіант є оптимальним саме у вашому випадку, так як вибір неоднозначний і залежить від ряду факторів: 

  1. форми власності підприємства, звідки співзасновник виходить
  2. кількості співзасновників
  3. умов виходу, прописаних в установчих документах, зокрема, в Статуті підприємства
  4. розміру статутного капіталу
  5. вимог законодавства (Закон «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»)
  6. і навіть специфічних вимог місцевих районних податкових адміністрацій і управління статистики

Зверніть увагу!
Вихід людини зі складу засновників тягне за собою зміну складу засновників, що для юридичних осіб повинно бути відображено відповідним записом в реєстрі.
Раніше для цього необхідно було звертатися або в державні служби реєстрації при райдержадмінстраціях або вдаватися до послуг реєстраторів. З 2016 функціями держреєстраторів наділені приватні нотаріуси. Відповідно, тепер при оформленні заяви про вихід зі складу засновників можна одночасно у нотаріуса здійснити державну реєстрацію зміни складу засновників.

Документи

Базовий список документів необхідний для оформлення Заяви на вихід зі складу засновників (перед посвідченням зв’яжіться з нотаріусом і уточніть список):

  1. Паспорт співзасновника / учасника, який виходить
  2. Ідентифікаційний код (оригінал) співзасновника / учасника
  3. Дані про підприємство, з якого виходить співзасновник / учасник
  4. Дані особи, якій передається частина статутного капіталу
Закрыть меню