Заява про спонсорство поїздки за кордон

Спонсорська лист - завірене нотаріусом заяву, в якому поручитель (найчастіше родич) людини, що відправляється в поїздку за кордон, вказує факт того, що добровільно бере на себе зобов'язання по оплаті всіх витрат, викликаних майбутньою поїздкою.

Про спонсорство

До переліку таких витрат входять витрати на харчування, користування транспортом, на оплату екскурсій, послуги гідів та екскурсоводів (якщо вони не включені у вартість поїздки або туру), проживання, медичні послуги, страховка, а також інші подібні фінансові витрати.

Оформлення такого листа зазвичай необхідно певним категоріям людей. Сюди входять працездатні, але тимчасово не працюють люди, домогосподарки, учні (починаючи з 14 років), студенти, пенсіонери, а також недієздатні особи або інваліди.

Зверніть увагу!
Якщо ви плануєте просто поїхати за кордон з дитиною, якій ще не виповнилося 14 років, оформляти спонсорський лист не потрібно. Досить оформити згоду на виїзд дитини за кордон від того з батьків, який в поїздку не відправляється.

Спонсорська лист для отримання шенгенської візи оформляється самостійно в тому випадку, якщо Ви збираєтеся відправиться в одну з країн Шенгенської угоди, але на даний момент не маєте постійного офіційного заробітку або відсутня необхідна сума на банківському рахунку (для цих країн ця сума не повинна бути менше, ніж 1000 євро).

Найкраще, якщо спонсором виступатиме Ваш найближчий родич, або ж опікун або піклувальник. Для оформлення заяви про спонсорство потрібно буде обов’язково надати документи, що підтверджують Ваше спорідненість.

Якщо ні у кого з родичів немає можливості виступити в якості спонсора, спонсором може також виступити будь-який інший платоспроможний громадянин, з яким Ви досягнете відповідних домовленостей. Але в такому випадку ймовірність отримати візу, на жаль, зменшується.

Скласти спонсорський лист можна самостійно, в довільній формі, головне — вказати спорідненість. Але найкраще для оформлення такої заяви звернутися до нотаріуса, оформити таку заяву після кваліфікованої консультації в письмовій формі і, звичайно ж, нотаріально його запевнити.

Рекомендується нотаріально засвідчити справжність підписів на заявах про спонсорство. Для цього нотаріусу подаються оригінали документів, що засвідчують особу особи, яка виступає спонсором (паспорт та ідентифікаційний код).

Спонсор в присутності нотаріуса ставить на заяві свій підпис, а нотаріус залишає на документі засвідчує напис, що підтверджує дійсність цього підпису. Але важливо зрозуміти той момент, що нотаріус засвідчує справжність тільки підписи, але не змісту даного документа, тобто за факти, в ньому викладені, відповідальності не несе.

Закрыть меню