Реєстрація зміни складу власників

Процес зміни складу засновників здається простим лише на перший погляд. Основна проблема полягає в тому, що всі відомості про кожного члена повинні бути зафіксовані в державних реєстрах і списках. Відповідно, будь-яка зміна тягне за собою необхідність звертатися до державного реєстратора.

Інформація в ДержРеєстрі​

Щоб мати уявлення про кожну окрему частину установчих зборів товариства з обмеженою відповідальністю, державні реєстратори в особі нотаріуса збирають максимально детальну інформацію про особу людини. В необхідний перелік крім повного імені включаються також адреси прописки і реєстрації, а також номер карти платника податків. У разі юридичної особи, заявленого в якості співзасновника, вказується його назва та адреса місцезнаходження, а також унікальний код ідентифікації фірми.

Причини зміни складу

Обставини можуть складатися по-різному, тому причин теж може бути декілька:

1. Частка підприємства відчужується в рахунок фізичної особи або іншого підприємства

Найбільш частий варіант розвитку подій. Це може бути випадок, коли один з інвесторів дарує свою частку в компанії родичу, який не бажає займатися подібними справами. Тому відповідна частина переходить у володіння нового господаря, а підприємство втрачає одного із співзасновників. Також можливо, що компанія стала боржником перед кредиторами. В цьому випадку можлива часткова передача власності в рахунок повного або часткового покриття боргу.

2. Примусове виключення з числа членів співзасновників.

Це може статися при постійно повторюваних порушеннях встановлених обов’язків, а також у разі, коли необхідний і затверджений внесок не був внесений в обумовлений термін. При цьому перерозподіляється бюджет підприємства, а один або кілька співзасновників виходять зі складу.

3. Введення нового засновника

Проте зрозуміла причина для звернення до нотаріуса. У разі ж відмови від частки підприємства при збільшенні статутного капіталу можливе одночасне подвійне зміна — висновок одного і введення іншого співзасновника.

4. Вихід зі складу одного з членів

У подібному випадку засновник забирає з собою відповідну частину статутного капіталу і припиняє будь-які фінансові взаємодії з компанією. У цьому випадку зміна складу установчих зборів логічна і зрозуміла.

Незалежно від причин, внесення змін до статуту необхідно проводити через нотаріуса, який має права державного реєстратора.

Послідовність процесу

З якої б причини не відбувалася зміна в статутних документах, воно повинно включати ряд обов’язкових етапів. Перший — збір документів. По кожній з перерахованих вище причин збирається різний список підтверджуючих документів. Наприклад, якщо це дарування, необхідно надати оригінал нотаріально завіреного свідоцтва. Якщо ж це виняток з примусу, то нотаріус повинен володіти протоколом загальних зборів, в якому будуть чітко прописані всі порушення засновника, якого виключають. Також, природно, фахівця з юридичних питань надаються всі необхідні нормативні документи компанії.

Другий етап — внесення змін і їх реєстрація. Нотаріус розглядає весь пакет документів і виносить рішення, чи достатньо підтверджень того, що дії організації правомірні. Якщо так, то фахівець приймає документи та вносить зміни до Єдиного державного реєстру.

Для проведення продецури повинні бути наступні документи

Список документів

Статут підприємства в оригіналі

Протокол про зміну складу

Картка державного стандарту

Документ про оплату за послуги нотаріуса

На підставі таких документів проводиться реєстрація зміни складу співзасновників. Термін надання послуги складе не більше трьох днів, за винятком святкових і вихідних.

Закрыть меню